reede, 21. detsember 2018

Suur jõulunädal


                         Sel nädalal on meie lasteaial käed jalad sigimist-sagimist täis olnud.
  Esmaspäevast advendi hommikut alustasime saalis, kus direktor Mariana luges lastele jõulujuttu jõuluvanast, kes jäi hiljaks.
Hiljem tulid meile  Harkujärve Põhikooli kuuenda klassi õpilased esitama jõuluetendust.

Teisipäeval oli meil avatud meisterdamise töötuba.
Lapsed liimisid ja lõikasid ning tulemusteks olid imeilusad jõulukaardid.Kolmapäeval oli avatud piparkoogi kaunistamise meistrituba. Lapsed said looduslike glasuuridega piparkoogid särama lüüa ning nii mõnegi põske pista.Neljapäeva hommikul koputas meie uksele Jõuluvana. Tervitasime teda saalis ning seejärel hakkas Jõuluvana igas rühmas kingitusi jagama. Igal lapsel oli aega Jõuluvanaga rääkida ja salme lugeda.
Lõuna aeg läksid lapsed koos Jõuluvanaga õue mänge mängima.
Peale õues olemist tuldi tuppa sooja ning söödi kõhud täis head ja paremat. Kokad olid meisterdanud särisevat verivorsti ja ahjukapsast koos kartulitega. Magustoiduks aga piparkoogi-kirsimaius kohupiimaga.
Seejärel oli aeg pisut puhata ja magama heita. Jõuluvana käis rühmades lugemas unejuttu ning ilusaid unenägusid soovimas.
Peale magusat und kogunesid lapsed kokku ja saatsid jõuluvana taas teele.Reede  hommikul haarasime piparkoogid kaasa, süütasime õues küünlad ning panime taustaks mõnusa jõulumuusika ning ootasime oma tänaseid külalisi värava juures, soovides neile ilusaid pühi ning pakkudes piparkooke, mida nende endi lapsed meisterdanud olid.
Olles kõik rühmakaaslased kokku kogunud ja paar liugugi lasknud, suundusid lapsed tuppa sooja hommikust putru sööma, millele järgnes Päkapiku disko.
   Alasniidu Lasteaia pere soovib kõigile
   ilusaid pühi ja mõnusat aastavahetust.
                                                           

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar